اکسس پوینت CW9166I-Q سیسکو
- اطلاعات مربوط به لیست قیمت جهانی (GPL - Global Price List)
-
مدل: CW9166I-Q
-
توضیحات:
-
قیمت: دلارآخرین بروزرسانی:
- اطلاعات مربوط به تاریخ های پایان فروش و پایان پشتیبانی فنی (EOL/EOS - End-of-Sale and End-of-Life)
- تاریخ معرفی محصول:
- تاریخ پایان فروش:
- تاریخ پایان پشتیبانی:
- توضیحات
- برگه اطلاعات
- اسناد
- ویدیوها
- آموزش ها
- نرم افزار ها
- لوازم جانبی و قطعات یدکی
- لیست قیمت جهانی
- نظرات (0)
اکسس پوینتهای سری Cisco Catalyst 9166 جهشی قابلتوجه در فناوری شبکههای بیسیم (Wireless Networking) محسوب میشوند که برای پاسخگویی به نیازهای محیطهای حساس و حیاتی طراحی شدهاند. این نسل جدید از اکسس پوینتها با هدف انعطافپذیری، امنیت بالا و هوشمندی فوقالعاده ساخته شدهاند تا زیرساختی مستحکم برای شبکه بیسیم سازمانها فراهم کنند. این تجهیزات با پشتیبانی از باند فرکانسی 6 گیگاهرتز، قابلیت اطمینان برتر، ظرفیت افزایشیافته و تداخل کمتر را ارائه میدهند و تجربهای بیوقفه را برای برنامههای مدرن با پهنای باند (Bandwidth) بالا تضمین میکنند.
یکی از ویژگیهای برجسته این سری، انعطافپذیری عملیاتی (Operational Flexibility) آن است که به کسبوکارها اجازه میدهد بین مدیریت محلی (On-premises) یا مدیریت مبتنی بر ابر (Cloud-based) از طریق داشبورد Meraki یکی را انتخاب کنند. این قابلیت منحصربهفرد بدین معناست که سازمانها میتوانند استراتژی مدیریت شبکه خود را همگام با تغییر نیازها، بدون تحمیل هزینه خرید یا جایگزینی سختافزار، تطبیق دهند. سری Catalyst 9166 چه در یک دفتر اداری استاندارد و چه در یک مرکز با مقیاس بزرگ مستقر شود، بهگونهای مهندسی شده است که تجربهای بینظیر و آماده برای آینده (Future-ready) را در شبکه بیسیم (Wireless) ارائه دهد.
نمای کلی محصول
سری Cisco Catalyst 9166 شامل دو مدل اصلی است: مدل Catalyst 9166I که دارای آنتنهای همهجهته (Omni-directional) داخلی است و مدل Catalyst 9166D1 که به یک آنتن جهتدار (Directional) داخلی مجهز شده است. مدل 9166D1 بهطور اختصاصی برای فضاهای بزرگ و باز با سقفهای بلند، مانند انبارها و سالنهای همایش طراحی شده است و نیاز به سختافزارهای پیچیده آنتن خارجی را از بین میبرد. هر دو مدل از سه رادیوی 4x4 بهره میبرند و قابلیتهای پیشرفته اینترنت اشیاء (IoT) و حسگرهای محیطی را برای پایش کیفیت هوا، دما و رطوبت در خود جای دادهاند.
این اکسس پوینتها (Access Points) به گونهای طراحی شدهاند که با اکوسیستم گستردهتر Cisco، از جمله کنترلرهای بیسیم (Wireless Controllers) سری Catalyst 9800 برای راهاندازیهای محلی (On-premises) و پلتفرم ابری Meraki برای مدیریت ساده و مقیاسپذیر (Scalable)، بهطور یکپارچه ادغام شوند. با ترکیب نقاط قوت پلتفرمهای Catalyst و Meraki، شرکت Cisco یک تجربه فناوری اطلاعات (IT) واحد ارائه میدهد که بهینهسازی شبکه، امنیت و اجرای سیاستها (Policy Enforcement) را در محیطهای گوناگون سادهسازی میکند.
ویژگیها و مزایا
- پشتیبانی از Wi-Fi 6 و 6E:گسترش عملکرد به باند 6-GHz، ارائه پهنای باند (Bandwidth) بالاتر و تأخیر (Latency) کمتر برای ویدیوهای با کیفیت بالا و محیطهای با تراکم بالا.
- رادیو XOR:فراهم کردن انعطافپذیری برای تغییر پویای ظرفیت بین باندهای 6-GHz و 5-GHz.
- سنسورهای محیطی یکپارچه:پایش داخلی دما، رطوبت و کیفیت هوا (TVOC) برای اطمینان از یک فضای کاری ایمن و کارآمد.
- قابلیت Zero Wait DFS:امکان پایش مداوم کانالهای DFS برای تغییر سریعتر کانال و به حداقل رساندن اختلال در کلاینتها.
- بهینهسازی توان اکسس پوینت (AP):شامل حالت صرفهجویی در مصرف انرژی که باعث کاهش مصرف برق در ساعات غیرکاری و کاهش کلی ردپای کربن میشود.
- قابلیت Cisco CleanAir Pro:تشخیص و طبقهبندی پیشرفته تداخلات رادیویی (RF) در باندهای 2.4-GHz، 5-GHz و 6-GHz.
- هدایت کلاینت (Client Steering):هدایت خودکار دستگاههای دارای قابلیت 6-GHz به باند مناسب برای بهینهسازی ترافیک برای کلاینتهای قدیمیتر.
- قابلیتهای OFDMA و MU-MIMO:افزایش کارایی از طریق تقسیم پهنای باند (Bandwidth) به واحدهای منبع کوچکتر و پشتیبانی از چندین جریان فضایی برای انتقال همزمان دادهها.
- قابلیت BSS Coloring:بهبود استفاده مجدد فضایی، که امکان انتقالهای همزمان بیشتری را در محیطهای متراکم فراهم میکند.
- قابلیت Target Wake Time (TWT):افزایش قابل توجه عمر باتری برای دستگاههای اینترنت اشیاء (IoT) و موبایل از طریق زمانبندی تبادل داده.
- قابلیت Intelligent Capture:ارائه تحلیل عمیق شبکه و ردیابی ناهنجاریها برای کمک به مدیران در اتخاذ تصمیمات آگاهانه.
- میزبانی اپلیکیشن (Application Hosting):سادهسازی استقرار اینترنت اشیاء (IoT) با امکان اجرای اپلیکیشنهای کانتینری مستقیماً روی اکسس پوینت.
- بلوتوث 5.1:رادیوی یکپارچه BLE که از سرویسهای مبتنی بر مکان مانند ردیابی دارایی و مسیریابی پشتیبانی میکند.
- زیرساخت امن:استفاده از فناوریهای Cisco Trust Anchor برای اطمینان از اصالت سختافزار و نرمافزار و محافظت در برابر تهدیدات امنیتی.
اکسس پوینتهای (APs) سری Cisco Catalyst 9166 به شما امکان میدهند تا بین مدیریت محلی (on-premises) و مدیریت ابری (cloud management) یکی را انتخاب کنید. این اکسس پوینتهای نسل جدید برای استقرار در محیطهای حساس و حیاتی (mission-critical) ایدهآل بوده و از باند جدید 6-GHz برای وایفای (Wi-Fi) پشتیبانی میکنند. این تجهیزات انعطافپذیر (resilient)، امن و هوشمند هستند.

نقطه دسترسی (Access Point) سری Catalyst 9166

Catalyst 9166D1، نمایش داده شده با پیکربندیهای مختلف با استفاده از براکت [AIR-AP-Bracket-2] و بازوی مفصلی [CW-MNT-ART2-00]
اکسس پوینتهای سری Cisco Catalyst 9166 با پشتیبانی از Wi-Fi 6E، امکان فعالیت در باند فرکانسی 6 گیگاهرتز را فراهم میکنند تا شبکهای مطمئنتر و امنتر با توان عملیاتی (Throughput) بالاتر، ظرفیت بیشتر و تداخل دستگاهی کمتر ایجاد شود. این اکسس پوینتها دارای سه رادیوی 4x4 و مجموعهای از ویژگیهای پیشرفته از جمله حسگرهای محیطی یکپارچه و رادیوهای IoT هستند. سری Catalyst 9166 حتی یک مدل با آنتن جهتدار (Directional Antenna) داخلی به نام Catalyst 9166D1 ارائه میدهد که برای موارد استفاده و محیطهایی با سقف بلند مانند سالنهای همایش، انبارها و سایر فضاهای باز بزرگ طراحی شده است. مدل Catalyst 9166D1 باید در مکانهایی استفاده شود که معمولاً به آنتنهای خارجی نیاز دارند؛ و از آنجایی که Catalyst 9166D1 از یک آنتن جهتدار داخلی بهره میبرد، نیاز به سختافزار اضافی برای دستیابی به پوشش بیسیم ایدهآل را از بین میبرد.
مدیریت عملیاتی به دلیل امکان تغییر مدیریت شبکه توسط مشتریان در هر زمان دلخواه، انعطافپذیر است. اگر شبکهای با استفاده از اکسس پوینتهای (Access Points) سری Cisco Catalyst 9166 در ابتدا به صورت استقرار در محل (On-premises) راهاندازی شده باشد، میتوان آن را بدون نیاز به خرید و توزیع مجدد سختافزار اضافی به مدیریت مبتنی بر ابر (Cloud-based) تغییر داد که این امر باعث صرفهجویی در هزینههای شما در مسیر توسعه شبکه میشود.
با پیوستن پلتفرم شبکه درونسازمانی (On-premises) پیشرو در صنعت یعنی Cisco Catalyst به پلتفرم فناوری اطلاعات ابری (Cloud IT) پیشرو در صنعت یعنی Cisco Meraki، این اکسس پوینتها (Access Points) تجربهای بینظیر از شبکه را ارائه میدهند. برای سازمانهایی که به یک راهکار بیسیم برای ارائه تجربهای مطمئن، منعطف و برتر برای کاربران خود نیاز دارند، اکسس پوینتهای سری Cisco Catalyst 9166 بهترین انتخاب هستند.
جدول 1. ویژگیها و مزایای سری Catalyst 9166
|
ویژگی |
مزایا |
|
Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E (802.11ax) |
استاندارد IEEE 802.11ax که با نام بیسیم با کارایی بالا (HEW) یا Wi-Fi 6 نیز شناخته میشود، بر پایه 802.11ac بنا شده است. این استاندارد تجربه بهتری را در محیطهای معمول با عملکرد قابل پیشبینیتر برای برنامههای پیشرفته مانند ویدیوهای 4K یا 8K، برنامههای همکاری با تراکم بالا و کیفیت بالا، دفاتر تمامبیسیم و اینترنت اشیاء (IoT) ارائه میدهد. Wi-Fi 6E در واقع همان Wi-Fi 6 است که به باند فرکانسی 6 گیگاهرتز "گسترش" یافته است.رادیو XORرادیو دو بانده XOR در سری Catalyst 9166 امکان جابجایی ظرفیت بین باند 6 گیگاهرتز و یک رادیو ثانویه 5 گیگاهرتز را فراهم میکند. |
|
سنسورهای محیطی |
این سنسورهای داخلی کیفیت هوا (مجموع ترکیبات آلی فرار [TVOC])، دما و رطوبت را اندازهگیری میکنند و به تضمین یک محیط کاری ایمن کمک میکنند، که نیاز به نصب لایهای از سنسورهای مستقل و دشوار برای مدیریت را از بین میبرد. |
|
Zero Wait DFS |
امکان نظارت مداوم بر کانالهای DFS برای رویدادهای راداری را فراهم میکند و در نتیجه در صورت نیاز، تغییر کانال سریعتر انجام میشود. این قابلیت به RRM کمک میکند تا توزیع کلاینتها را به حداقل و آمادگی عملیاتی را به حداکثر برساند. |
|
(موجود در پاییز 2023) |
بهینهسازیهای توان AP (حالت ذخیره انرژی AP) بهینهسازیهای توان AP (حالت ذخیره انرژی AP) به اکسس پوینت اجازه میدهد تا مصرف انرژی خود را کاهش دهد، برای مثال با خاموش کردن رادیوها در ساعات غیرکاری و آخر هفتهها، در حالی که همچنان به اندازه کافی هوشمند است تا در صورت نیاز، تمام ویژگیها را دوباره فعال کند. این کار هم باعث صرفهجویی در مصرف انرژی و هم کاهش ردپای کربن ناشی از اجرای یک شبکه بیسیم میشود. |
|
Cisco CleanAir Pro |
قابلیت CleanAir Pro، تشخیص و طبقهبندی تداخلات رادیویی (RF) پیشرو در صنعت سیسکو را بر روی باندهای 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز اعمال میکند. |
|
هدایت کلاینت (Client steering)بهبود یافته تا به کلاینتهایی که قابلیت 6 گیگاهرتز دارند کمک کند تا رادیوی 5 گیگاهرتز را ترک کرده و به رادیوی 6 گیگاهرتز متصل شوند. کلاینتهای Wi-Fi 6E بهطور خودکار هدایت میشوند تا به رادیوی 6 گیگاهرتز متصل شوند تا از مزایای آن بهرهمند شده و باندهای 2.4 و 5 گیگاهرتز برای کلاینتهای قدیمیتر آزاد شود. |
OFDMA در مسیر رفت و برگشت (Uplink/downlink) |
|
زمانبندی مبتنی بر دسترسی چندگانه تقسیم فرکانس متعامد (OFDMA)، پهنای باند (Bandwidth) را به تخصیصهای فرکانسی کوچکتری به نام واحدهای منبع (RUs) تقسیم میکند که میتوانند به کلاینتهای مجزا در هر دو جهت رفت و برگشت اختصاص داده شوند تا سربار و تأخیر (Latency) کاهش یابد. |
فناوری MU-MIMO در مسیر رفت و برگشت (Uplink/downlink) |
|
با پشتیبانی از بیشترین تعداد یعنی 12 استریم فضایی، فناوری چند کاربره ورودی چندگانه خروجی چندگانه (MU-MIMO) به اکسس پوینتها اجازه میدهد تا استریمهای فضایی را بین دستگاههای کلاینت تقسیم کنند تا نرخ انتقال داده (Throughput) به حداکثر برسد. |
BSS coloring |
|
استفاده مجدد فضایی (که با نام BSS coloring نیز شناخته میشود) به اکسس پوینتها و کلاینتهای آنها اجازه میدهد تا بین BSSها تمایز قائل شوند، که این امر امکان انتقالهای همزمان بیشتری را فراهم میکند. |
زمان بیداری هدف (Target Wake Time) |
|
قابلیت Target Wake Time (TWT) به کلاینت اجازه میدهد تا در حالت خواب باقی بماند و فقط در زمانهای از پیش تعیین شده (هدف) برای تبادل داده با اکسس پوینت بیدار شود. این قابلیت صرفهجویی قابل توجهی در انرژی برای دستگاههای با باتری فراهم میکند که تا سه الی چهار برابر بیشتر از صرفهجوییهای حاصل از 802.11n و 802.11ac است. |
Intelligent Capture |
|
قابلیت Intelligent Capture شبکه را بررسی کرده و تحلیلهای عمیقی را در اختیار Cisco DNA Center قرار میدهد. این نرمافزار میتواند بیش از 240 ناهنجاری را ردیابی کرده و در صورت نیاز، تمام بستهها را بهصورت آنی بررسی کند و عملکرد یک مدیر شبکه در محل را شبیهسازی نماید. |
قابلیت Intelligent Capture امکان تصمیمگیری آگاهانهتر در مورد شبکههای بیسیم شما را فراهم میکند. |
|
میزبانی برنامه (Application hosting) |
میزبانی برنامه به سادهسازی استقرار اینترنت اشیاء (IoT) و آمادهسازی آنها برای آینده کمک میکند، زیرا نیاز به نصب و مدیریت شبکههای لایهای را از بین میبرد. با استفاده از رابط USB، برنامههای کانتینری و ماژولهای سختافزاری میتوانند برای کاهش هزینه و پیچیدگی مستقر شوند. افزودن Cisco DNA Center، گردشهای کاری و مدیریت چرخه حیات برنامه در کل استقرار را فراهم میکند. بلوتوث 5.1 |
|
رادیوی یکپارچه بلوتوث کممصرف (BLE) 5.1، موارد استفاده مبتنی بر مکان مانند ردیابی دارایی، مسیریابی و تحلیل دادهها را امکانپذیر میسازد. |
پشتیبانی از کانتینر برای برنامهها |
|
پشتیبانی از کانتینر، قابلیتهای رایانش لبه (Edge Computing) را برای برنامههای اینترنت اشیاء (IoT) بر روی اکسس پوینت میزبان فراهم میکند. |
انتخاب حالت مدیریت |
|
سری Catalyst 9166 میتواند بهصورت محلی (On-premises) با کنترلرهای بیسیم سری Catalyst 9800 یا بهصورت ابری از طریق داشبورد Meraki مدیریت شود. این ویژگی به شما انعطافپذیری میدهد تا اکسس پوینتها را در یک حالت مدیریتی مستقر کرده و در آینده به حالت مدیریتی دیگری تغییر دهید. |
پشتیبانی از کانتینر (Container)، قابلیتهای رایانش لبه (Edge Computing) را برای برنامههای کاربردی اینترنت اشیا (IoT) بر روی اکسس پوینت میزبان فراهم میکند. |
|
انتخاب حالت مدیریت |
سری Catalyst 9166 میتواند به صورت محلی (On-premises) با کنترلرهای وایرلس سری Catalyst 9800 یا از طریق فضای ابری (Cloud-managed) با داشبورد Meraki مدیریت شود. این ویژگی به شما انعطافپذیری میدهد تا اکسس پوینتها را در یک حالت مدیریتی مستقر کرده و در آینده به حالت مدیریتی دیگری تغییر دهید. |
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پشتیبانی از ویژگیهای سری Catalyst 9166، به بخش زیر مراجعه کنید ماتریس ویژگیهای (Feature Matrix) سیسکو
زیرساخت امن (Secure infrastructure)
سیستمهای قابل اعتماد که با فناوریهای Cisco Trust Anchor ساخته شدهاند، زیرساختی بسیار امن برای محصولات Cisco فراهم میکنند. با استفاده از اکسس پوینتهای Cisco Catalyst 9166، این فناوریها امکان اطمینان از اصالت سختافزار و نرمافزار را برای اعتماد به زنجیره تأمین و دفاع قدرتمند در برابر حملات مرد میانی (man-in-the-middle) که نرمافزار و فریمور (firmware) را به خطر میاندازند، فراهم میآورند. قابلیتهای Trust Anchor شامل موارد زیر است:
●امضای تصویر (Image signing)
●بوت امن (Secure Boot)
●ماژول Cisco Trust Anchor
پشتیبانی از Cisco DNA و Cisco Catalyst 9800
ترکیب اکسس پوینتهای سری Cisco Catalyst 9166 با کنترلر وایرلس (WLC) سری Catalyst 9800 و Cisco DNA، امکان تحول کامل شبکه را فراهم میکند. Cisco DNA به شما اجازه میدهد تا با استفاده از تحلیلهای بلادرنگ (Real-time Analytics)، شبکه خود را به درستی درک کنید، تهدیدات امنیتی را به سرعت شناسایی و مهار نمایید و از طریق اتوماسیون و مجازیسازی (Virtualization)، یکپارچگی را در سراسر شبکه به آسانی برقرار کنید. سری Cisco Catalyst 9166 از معماری پیشرو سازمانی سیسکو یعنی دسترسی نرمافزار-محور (SD-Access) پشتیبانی میکند.
با همکاری یکدیگر، سری Catalyst 9166 و Cisco DNA ویژگیهایی نظیر موارد زیر را ارائه میدهند:
●Cisco Spaces
●Cisco Identity Services Engine
●تحلیل و تضمین کیفیت (Assurance) در Cisco DNA به همراه قابلیت ضبط هوشمند (Intelligence Capture یا iCAP)
نتیجه؟ شبکه شما بهروز باقی میماند، برای تحول دیجیتال آماده میشود و به شریان حیاتی سازمان شما تبدیل میگردد.
توجه:برای کسب اطلاعات بیشتر درباره Cisco DNA، به بخش زیر مراجعه کنید:بررسی اجمالی راهکار Cisco DNA.
مدیریت ابری (Cloud Management) سیسکو Meraki
جفتسازی اکسس پوینتهای سری Cisco Catalyst 9166 با پلتفرم ابری Meraki، تجربهای یکپارچه از فناوری اطلاعات (IT) را برای نظارت و مدیریت شبکه در اختیار سازمانها قرار میدهد. داشبورد Meraki یک رابط کاربری وب بصری و تعاملی ارائه میدهد که شبکه شما را به پیشروترین پلتفرم ابری فناوری اطلاعات (Cloud IT) در صنعت متصل میکند.
Meraki از طریق داشبورد خود، ابزارهای پیشرفته و مقیاسپذیری (Scalability) را برای خودکارسازی بهینهسازی شبکه، پیادهسازی تنظیمات سیاستگذاری (Policy) و بخشبندی (Segmentation) در هزاران سایت و دستگاه، و مدیریت یک شبکه تماملایه (Full-stack) از SD-WAN گرفته تا دسترسی (Access) و فناوریهای اینترنت اشیاء (IoT) فراهم میکند؛ این پلتفرم از بیش از 3.5 میلیون شبکه فعال در سراسر جهان پشتیبانی میکند.
با همکاری یکدیگر، سری Catalyst 9166 و Cisco Meraki ویژگیهایی نظیر موارد زیر را ارائه میدهند:
●Cisco Spaces
●Cisco Identity Services Engine
●بهینهسازی هوشمند و تضمین کیفیت (Assurance) در Meraki Health
●Meraki Vision، دوربینهای هوشمند و حسگرها برای نظارت بر اتاق شبکه (Network Closet)
توجه:برای کسب اطلاعات در مورد Cisco Meraki، به این بخش مراجعه کنید https://meraki.cisco.com/products/
مشخصات محصول
جدول 2. مشخصات فنی
|
آیتم |
مشخصات |
|||||||||
|
شماره قطعات |
اکسس پوینتهای Cisco Catalyst ●CW9166I-x: سری Cisco Catalyst 9166 با آنتنهای داخلی همهجهته (Omni-directional)
●CW9166D1-x: سری Cisco Catalyst 9166 با آنتنهای داخلی جهتدار (Directional)
دامنههای نظارتی: (x = دامنه نظارتی) مشتریان مسئول تأیید مجوز استفاده در کشورهای خود هستند. برای تأیید مجوز و شناسایی دامنه نظارتی مربوط به یک کشور خاص، همه دامنههای نظارتی تأیید نشدهاند. به محض تأیید، شماره قطعات در لیست قیمت جهانی و/یا لیستهای قیمت منطقهای در دسترس خواهند بود. ●CW9166I-MR: سری Cisco Catalyst 9166، با Meraki
●CW9166D1-MR: سری Cisco Catalyst 9166، با Meraki
نسخه مدیریت ابری با استفاده از داشبورد Meraki سرویسهای شبکه محلی بیسیم (WLAN) سیسکو ●برای جزئیات در مورد سرویسهای اختیاری WLAN، مراجعه کنید به سرویسهای بیسیم و تحرک (Mobility)
|
|||||||||
|
نرمافزار |
Catalyst 9166I ●نرمافزار Cisco IOS XE نسخه 17.9.1 یا جدیدتر
Catalyst 9166D1 ●نرمافزار Cisco IOS XE نسخه 17.12.1 یا جدیدتر
|
|||||||||
|
کنترلرهای شبکه محلی بیسیم (WLC) پشتیبانیشده |
●کنترلرهای بیسیم سری Cisco Catalyst 9800 (فیزیکی یا مجازی)
●سوئیچهای Cisco Catalyst 9000 با کنترلر بیسیم تعبیه شده در حالت SDA
|
|||||||||
|
قابلیتهای 802.11n نسخه 2.0 (و موارد مرتبط) |
●4x4 MIMO با چهار جریان فضایی
●ترکیب نسبت حداکثری (MRC)
●802.11n و 802.11a/g
●کانالهای 20 و 40 مگاهرتز
●نرخ داده لایه فیزیکی (PHY) تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه (40 مگاهرتز در 5 گیگاهرتز و 20 مگاهرتز در 2.4 گیگاهرتز)
●تجمیع بسته: واحد داده پروتکل مک تجمیعشده (A-MPDU) (ارسال و دریافت)، واحد داده سرویس مک تجمیعشده (A-MSDU) (ارسال و دریافت)
●انتخاب فرکانس پویا (DFS) استاندارد 802.11
●پشتیبانی از تنوع تغییر چرخشی (CSD)
|
|||||||||
|
802.11ac |
●4x4 MU-MIMO دانلینک با چهار جریان فضایی
●MRC
●شکلدهی پرتو (Beamforming) استاندارد 802.11ac
●کانالهای 20، 40، 80 و 160 مگاهرتز
●نرخ داده لایه فیزیکی (PHY) تا 3.4 گیگابیت بر ثانیه (دوگانه 4x4 80+80 مگاهرتز در 5 گیگاهرتز)
●تجمیع بسته: A-MPDU (ارسال و دریافت)، A-MSDU (ارسال و دریافت)
●802.11 DFS
●پشتیبانی از CSD
●پشتیبانی از Wi-Fi Protected Access (WPA) 3
|
|||||||||
|
802.11ax |
●1024 QAM
●4x4 MU-MIMO آپلینک/دانلینک با چهار جریان فضایی (2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز)
●OFDMA آپلینک/دانلینک
●TWT
●رنگبندی BSS
●MRC
●شکلدهی پرتو (Beamforming) استاندارد 802.11ax
●کانالهای 20، 40، 80 و 160 مگاهرتز (6 گیگاهرتز)
●کانالهای 20، 40، 80 و 80+80 مگاهرتز (5 گیگاهرتز)
●کانالهای 20 مگاهرتز (2.4 گیگاهرتز)
●نرخ داده لایه فیزیکی (PHY) تا 7.78 گیگابیت بر ثانیه (4x4 160 مگاهرتز در 6 گیگاهرتز، 4x4 80 مگاهرتز در 5 گیگاهرتز و 4x4 20 مگاهرتز در 2.4 گیگاهرتز)
●تجمیع بسته: A-MPDU (ارسال و دریافت)، A-MSDU (ارسال و دریافت)
●802.11 DFS
●پشتیبانی از CSD
●پشتیبانی از WPA3
|
|||||||||
|
آنتنها |
Catalyst 9166I ●2.4 گیگاهرتز: بهره حداکثری 3 dBi، آنتن داخلی، همهجهته در سمت آزیموت
●5 گیگاهرتز: بهره حداکثری 5 dBi، آنتن داخلی، همهجهته در سمت آزیموت
●5 گیگاهرتز (XOR): بهره حداکثری 5 dBi، آنتن داخلی، همهجهته در سمت آزیموت
●6 گیگاهرتز: بهره حداکثری 4 dBi، آنتن داخلی، همهجهته در سمت آزیموت
Catalyst 9166D1 ●2.4 گیگاهرتز: بهره حداکثری 6 dBi، آنتن جهتدار، (70x70)
●5 گیگاهرتز: بهره حداکثری 6 dBi، آنتن جهتدار، (70x70)
●5 گیگاهرتز (XOR): بهره حداکثری 8 dBi، آنتن جهتدار، (60x60)
●6 گیگاهرتز: بهره حداکثری 8 dBi، آنتن جهتدار، (60x60)
|
|||||||||
|
رابطها |
●سری Catalyst 9166: یک عدد اترنت مولتیگیگابیت 100M/1000M/2.5G/5G (RJ-45)
●پورت کنسول مدیریتی (RJ-45)
●USB 2.0 با توان 4.5 وات
|
|||||||||
|
نشانگرها |
●LED وضعیت نشاندهنده وضعیت بوتلودر، وضعیت اتصال، وضعیت عملکرد، هشدارهای بوتلودر و خطاهای بوتلودر است
|
|||||||||
|
ابعاد (عرض x طول x ارتفاع) |
●اکسس پوینت (بدون براکتهای نصب):
◦Catalyst 9166I: 9.5 x 9.5 x 2.2 اینچ (241.3 x 241.3 x 56.9 میلیمتر) ◦Catalyst 9166D1: 9.5 x 9.5 x 2.28 اینچ (241.3 x 241.3 x 57.9 میلیمتر) |
|||||||||
|
وزن |
Catalyst 9166I ●3.54 پوند (1.60 کیلوگرم)
Catalyst 9166D1 ●3.50 پوند (1.59 کیلوگرم)
|
|||||||||
|
نیازمندیهای توان ورودی |
●802.3bt، Cisco Universal PoE (Cisco UPOE)، 802.3at Power over Ethernet Plus (PoE+)
●اینجکتورهای برق سیسکو: AIR-PWRINJ7=, AIR-PWRINJ6=, MA-INJ-6
●802.3af PoE (فقط برای مرحلهبندی پیکربندی، تمام رادیوها خاموش)
●ورودی برق DC (54 ولت/MA-PWR-50WAC)
|
|||||||||
|
Catalyst 9166 |
||||||||||
|
منبع تغذیه |
رادیو 2.4 گیگاهرتز |
رادیو 5 گیگاهرتز |
رادیو 6 گیگاهرتز (LPI) |
سرعت لینک |
USB |
حداکثر مصرف برق PoE |
||||
|
802.3bt (UPOE) |
4x4 |
4x4 |
4x4 |
5 گیگابیت بر ثانیه |
بله (4.5 وات) |
30.5 وات |
||||
|
802.3at (PoE+) |
4x4 |
4x4 |
4x4 |
5 گیگابیت بر ثانیه |
N |
25.5 وات |
||||
|
802.3af (PoE) |
– |
– |
– |
1 گیگابیت بر ثانیه |
N |
14.0 وات |
||||
|
برق DC |
4x4 |
4x4 |
4x4 |
5 گیگابیت بر ثانیه |
بله (4.5 وات) |
- |
||||
|
Catalyst 9166D1 |
||||||||||
|
802.3bt (UPOE) |
4x4 |
4x4 |
4x4 |
5 گیگابیت بر ثانیه |
بله (4.5 وات) |
30.5 وات |
||||
|
802.3at (PoE+) |
4x4 |
4x4 |
4x4 |
5 گیگابیت بر ثانیه |
N |
25.5 وات |
||||
|
802.3af (PoE) |
– |
– |
– |
1 گیگابیت بر ثانیه |
N |
14.0 وات |
||||
|
برق DC |
4x4 |
4x4 |
4x4 |
5 گیگابیت بر ثانیه |
بله (4.5 وات) |
- |
||||
|
توجه:مصرف برق واقعی ممکن است بسته به استفاده از اکسس پوینت متفاوت باشد. توصیه میشود اطمینان حاصل کنید که LLDP/CDP فعال است تا مذاکره توان به درستی انجام شود. |
||||||||||
|
محیطی |
سری Catalyst 9166 ●دمای غیرعملیاتی (ذخیرهسازی): -22 تا 158 درجه فارنهایت (-30 تا 70 درجه سانتیگراد)
●تست ارتفاع غیرعملیاتی (ذخیرهسازی): 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) در 15000 فوت (4600 متر)
●دمای عملیاتی: 32 تا 122 درجه فارنهایت (0 تا 50 درجه سانتیگراد)
●رطوبت عملیاتی: 10% تا 90% (غیر متراکم)
●تست ارتفاع عملیاتی: 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) در 9843 فوت (3000 متر)
Catalyst 9166D1 ●دمای غیرعملیاتی (ذخیرهسازی): -22 تا 158 درجه فارنهایت (-30 تا 70 درجه سانتیگراد)
●تست ارتفاع غیرعملیاتی (ذخیرهسازی): 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) در 15000 فوت (4600 متر)
●دمای عملیاتی: -4 تا 122 درجه فارنهایت (-20 تا 50 درجه سانتیگراد)
●رطوبت عملیاتی: 10% تا 90% (غیر متراکم)
●تست ارتفاع عملیاتی: 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) در 9843 فوت (3000 متر)
|
|||||||||
|
حافظه سیستم |
●2048 مگابایت DRAM
●1024 مگابایت حافظه فلش
|
|||||||||
|
گارانتی |
گارانتی سختافزاری محدود مادامالعمر (WARR-CW-LIFE-LTD) |
|||||||||
|
تنظیمات توان ارسالی موجود |
2.4 گیگاهرتز ●23 dBm (200 میلیوات)
●-4 dBm (0.39 میلیوات)
|
5 گیگاهرتز ●23 dBm (200 میلیوات)
●-4 dBm (0.39 میلیوات)
|
6 گیگاهرتز ●23 dBm (200 میلیوات)
●-4 dBm (0.39 میلیوات)
توجه:در کشورهایی که استفاده از باند 6 گیگاهرتز مجاز یا تأیید نشده است یا پشتیبانی نرمافزاری فعلی وجود ندارد، رادیوی 6 گیگاهرتز غیرفعال شده و به 5 گیگاهرتز سوئیچ میکند و به عنوان یک اکسس پوینت دوگانه 5 گیگاهرتز عمل میکند. رادیوی 6 گیگاهرتز ممکن است با نرمافزار آینده فعال شود، زمانی که محصول برای کار در 6 گیگاهرتز در آن کشور گواهی شود. اعداد بالا مربوط به توان پایین داخلی (LPI) هستند. |
|||||||
|
دامنههای نظارتی |
توجه:مشتریان مسئول تأیید مجوز استفاده در کشورهای خود هستند. برای تأیید مجوز و شناسایی دامنه نظارتی مربوط به یک کشور خاص، |
|||||||||
|
استانداردهای انطباق |
●ایمنی:
◦IEC 60950-1 / IEC 62368-1 ویرایش 3 (با ضمیمه انحراف ویرایش 2) ◦EN 60950-1 / EN 62368-1 ویرایش 3 (با ضمیمه انحراف ویرایش 2) ◦UL 60950-1 / UL62368-1 ویرایش سوم (با ضمیمه انحراف ویرایش 2) ◦CAN/CSA-C22.2 شماره 60950-1 / CAN/CSAC22.2 شماره 62368-1 ویرایش سوم (با ضمیمه انحراف ویرایش 2) ◦AS/NZS60950.1 / AS/NZS62368.1 ویرایش 3 (با ضمیمه انحراف ویرایش 2) ◦UL 2043 ◦تجهیزات کلاس III ●انتشار (Emissions):
◦CISPR 32 (ویرایش 2015) +AMD1:2019 ◦EN 55032:2015/A11:2020 ◦EN IEC 61000-3-2:2019/A1:2021 ◦EN61000-3-3:2013+A1:2019 ◦AS/NZS CISPR32: 2015+AMD1:2020 ◦47 CFR FCC بخش 15B ◦ICES-003 (شماره 7، کلاس B) ◦VCCI-CISPR 32:2016 ◦CNS 13438:2006 (95) ◦KS C 9832:2019 ●ایمنی (Immunity):
◦EN 55035: 2017+A11:2020 ◦KS C 9835:2019 ◦انتشار و ایمنی: ◦EN 301 489-1 V2.2.3 (2019-11) ◦EN 301 489-17 V3.2.4 (2020-09) ◦QCVN 112:2017/BTTTT ◦KS X 3124:2020 ◦KS X 3126:2020 ◦EN 61000-6-1: 2019 |
●رادیو:
◦EN 300 328 (v2.2.2) ◦EN 301 893 (v2.1.1) ◦EN 303 687 (v0.0.14, پیشنویس) ◦AS/NZS 4268 (ویرایش 2017) ◦47 CFR FCC بخش 15C, 15.247, 15.407 ◦RSP-100 ◦RSS-GEN ◦RSS-247 ◦LP002 ◦استاندارد ژاپن 66 و 71 ●ایمنی RF:
◦EN 50385:2017 ◦EN 62311:2020 ◦AS/NZS 2772.2 (ویرایش 2016) ◦47 CFR بخش 2.1091 ◦RSS-102 ●استانداردهای IEEE:
◦IEEE 802.3 ◦IEEE 802.3ab ◦IEEE 802.3af/at/bt ◦IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax ◦IEEE 802.11h, 802.11d ●امنیت
◦WPA2-Personal (802.11i) ◦WPA2-Enterprise با 802.1X ◦WPA3-Personal, WPA3-Enterprise ◦WPA3-Enhanced Open (OWE) ◦استاندارد رمزنگاری پیشرفته (AES) ●انواع پروتکل احراز هویت توسعهپذیر (EAP):
◦EAP-Transport Layer Security (TLS) ◦EAP-Tunneled TLS (TTLS) یا Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol (MSCHAP) v2 ◦Protected EAP (PEAP) v0 یا EAP-MSCHAP v2 ◦EAP-Flexible Authentication via Secure Tunneling (EAP-FAST) ◦PEAP v1 یا EAP-Generic Token Card (GTC) ◦EAP-Subscriber Identity Module (SIM) |
||||||||
|
گواهینامهها |
●Wi-Fi Alliance:Wi-Fi 6 (R2), Wi-Fi 6E, WPA3-R3, WPA3-Suite B, Enhanced Open Security
●Bluetooth SIG:Bluetooth Low Energy (BLE)
|
|||||||||
الگوهای آنتن – CW9166I




الگوهای آنتن (Antenna patterns) – CW9166D1


لایسنسینگ (Licensing)
شما دو گزینه برای لایسنسدهی (Licensing) دارید: لایسنسهای وایرلس یکپارچه (Unified Wireless) یا لایسنسهای Cisco DNA. جزئیات مربوط به هر مدل لایسنس در ادامه آمده است:
مجوزدهی یکپارچه (Unified licensing) با اشتراک شبکه سیسکو (Cisco Networking Subscription)
لایسنس یکپارچه (Unified licensing) از طریق Cisco Networking Subscription و Cisco Enterprise Agreement در دسترس است.
اشتراک شبکه سیسکو (Cisco Networking Subscription) روشی یکپارچه برای خرید و مدیریت نرمافزارهای شبکه، پشتیبانی سختافزاری، خدمات و قابلیتهای پلتفرم سیسکو فراهم میکند که به مشتریان انعطافپذیری لازم برای موارد زیر را ارائه میدهد:
●تاریخهای تمدید را با الزامات تجاری و بودجهبندی هماهنگ کنید
●افزودن لایسنسها به اشتراک (Subscription) موجود با حفظ تاریخ تمدید مشترک
●ارتقای مجوزهای بهرهبرداری (License entitlements) در طول دوره اشتراک یا در زمان تمدید آن
●هر دو لایسنس Essentials و Advantage را در یک اشتراک (Subscription) بگنجانید.
●گزینههای مدیریت و استقرار لایسنس (License) را به صورت مبتنی بر ابر (Cloud-based) یا در محل (On-premises) در صورت پشتیبانی، انتخاب کنید.
اشتراک جدید Cisco Networking برای لایسنسهای وایرلس (Wireless) دارای حداقل دوره استاندارد 12 ماهه است.
دو سطح مجوز (License) برای شبکههای بیسیم یکپارچه (Unified Wireless) وجود دارد:
●ملزومات شبکه بیسیم Cisco (Cisco Wireless Essentials)
●مزیت بیسیم Cisco (Cisco Wireless Advantage)
هر دو سطح، قابلیتهای بیسیم (Wireless) را با مدیریت، نظارت و تضمین عملکرد مبتنی بر اشتراک (Subscription-based) ترکیب میکنند. قابلیتهای دقیق موجود، به سطح لایسنس، پلتفرم اکسس پوینت (Access Point) یا کنترلر، نسخه نرمافزار، مدل پیادهسازی و پلتفرم مدیریتی بستگی دارد.
برای مشاهده مقایسه کامل، به بخش زیر مراجعه کنید:ماتریس ویژگیهای لایسنسینگ (Licensing) شبکه بیسیم Cisco.
لایسنسینگ Cisco DNA
لایسنسهای وایرلس Cisco DNA در سطوح Essentials و Advantage با دورههای زمانی 3، 5 یا 7 ساله ارائه میشوند. سطح Cisco DNA مربوطه باید با حق اشتراک شبکه (Network Entitlement) که توسط محصول وایرلس پشتیبانی میشود، مطابقت داشته باشد.
●Cisco DNA Essentialsقابلیتهای بنیادی اتوماسیون بیسیم، مدیریت، دید (Visibility)، پایش (Monitoring) و تضمین (Assurance) را فراهم میکند.
●Cisco DNA Advantageقابلیتهای پیشرفته تضمین (Assurance)، تحلیل (Analytics)، اتوماسیون مبتنی بر سیاست (Policy-based automation)، بخشبندی (Segmentation)، امنیت (Security)، مکانیابی (Location) و تجربه کاربری برنامه (Application-experience) را اضافه میکند.
به عنوان بخشی از مدل لایسنسدهی Cisco DNA، محصولات وایرلس (Wireless) مربوطه از حقوق شبکه (Network Entitlements) دائمی متناظر پشتیبانی میکنند:
●Network Essentials
●Network Advantage
ماتریس ویژگیهای نرمافزار بیسیم Cisco DNA برای اطلاعات بیشتر مشاهده کنید.
| مدل | CW9166I-Q |
