امنیت در خرید های اینترنتی
در دنیای امروزی سیر پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات و نوآوری های حاصل از آن، موجب پیدایش خدمات جدیدی شده است که تجارت الکترونیک به عنوان یکی از قسمتهای مهم نشأت گرفته از فن آوری اطلاعات است.
از این رو در دنیای تجارت الکترونیک مصرف کنندگان به راحتی بدون ترک محل خود به هزاران فروشگاه اینترنتی دسترسی دارند، با توجه به رشد 10 تا 20 درصدی سالیانه خرید از فروشگاههای اینترنتی، این فرآیند به مرور زمان به بخشی از زندگی ما تبدیل می شود که تنها با یک کلیک و باز کردن صفحه وب سایت فروشگاه اینترنتی، خریدران آنلاین می توانند هر محصولی که مورد نیازشان است را تهیه نمایند.
بنابراین انتظار می رود علاوه بر تضمین محصول و دریافت به موقع آن توسط مشتریان، فرآیند پرداخت آسان داشته باشند و امنیت آنها نیز حفظ شود.

توصیه  های پلیس فتا برای خرید امن در فضای اینترنت :
•    فروشگاههای معتبر مشخصات واقعی  را به طور دقیق در وب سایت خود درج می¬کنند.
•    از سایت هایی خرید نمایید که حتماً نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشند. در حال حاضر نزدیک به 3000 کسب و کار اینترنتی دارای نماد هستند که در سایت enamad.ir قابل مشاهده است.

نماد اعتماد الکترونیکی:
نماد اعتماد الکترونیکی با یک آرم مشخص در صفحه ی نخست سایت مورد نظر قابل مشاهده است که جهت بررسی اصالت آن نماد می¬توان روی آن کلیک کرده و اطلاعات فروشگاه را در آنجا مطالعه نمایند. فعالیت دارندگان نماد دائم الکترونیکی از نظر قانونی مورد تائید می باشد.
•    فروشگاههای معتبر معمولا نحوه دریافت و پرداخت وجه مختلفی دارند مانند پرداخت آنلاین، از طریق پست و …
•    علاوه بر خرید از وبسایت های قابل اعتماد، از امنیت سیستم یا رایانه ای که از آن خرید آنلاین خود را انجام می دهید مطمئن باشید.
در پرداخت های آنلاین از طریق درگاه های بانکی به دستورالعمل های امنیتی آن توجه شود
در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست میکند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش نمایند.